تفاوت

من صندلی جلو نشسته بودم و دو تا از هم دانشگاهی های محترم هم كه البته يكيشون دختر بود و ديگری پسر در صندلی عقب مستقر شده بودن .
گويا اول آشنايشون بود و شايد هنوز چند دقيقه بيشتر از اين آشنايي نگذشته بود . ابتدا آقا پسر يه صحبت مختصري در مورد دوستی ، شرايط ، فوايد و مضراتش كردند كه خانم دختر هم تمام و كمال حرفهاي ايشون رو تائيد نمودند . بعد يه كمی بحث خصوصی تر شد . حالا ديگه پسر داشت در مورد اهداف خودش از دوستی صحبت می‌كرد و اينكه كاملا طالب يه رفاقت ناب !! هستش و نه از اين دوستی های سطحی كه به وفور در جامعه پيدا ميشه . طبيعيه كه دختر بازم با ايشون موافق بود .


حالا كه تقريبا بر سر مسائل اساسی به تفاهم رسيده بودن ميتونستن كم كم وارد جزئيات هم بشن . اول پسر در مورد علاقه ی قلبی خودش از خيلي وقت پيشا ! تا كنون نسبت به دختر چاخان كرد و از اينكه زودتر از اينها افتخار هم صحبتی با دختر نصيبش نشده ناراحت بود . بعدشم دختر با سكوتش يه چراغ سبز به اين گندگی تحويل پسره داد ... يعنی داره خوشم مياد ! بازم بگو !! .

 
يه چند مدتی به تريپ سكوت و گاهی هم نگاه های زير چشمی بينشون گذشت تا اينكه دختر يه سوال اساسی پرسيد ... شما الان دوست ديگه ای هم داريد ؟! . جواب پسر هم كاملا مشخص بود . نه !! اما نه به همين سادگی . اون گفتش كه اصلا اينجور تريپ ها رو دوست نداره كه در يك زمان با چند نفر دوست باشه . بعد چند نمونه از دوستی‌هاي قبليشو گفت و همه ی اونا رو به حساب بچگی ، جوونی و رفيق ناباب گذاشت . حالا اين پسره بود كه عينا همين سوال رو از دختره پرسيد ... دختره هم يه تريپ مريم مقدس بازي در اوارد و انصافا كم هم نگذاشت . اونم از اصرار هم كلاسی ها و انكار خودش گفت و از اينكه هنوز نتونسته پسری رو مناسب با احساسات خودش پيدا كنه حرف زد ! . بعدشم محض اينكه ساكت نباشن در مورد واحدهاي اين ترم و استادها و ... حرف زدن .
اما آخرش ... حرفهاي پسره خيلي جالب بود . ميگفتش كه با همه فرق داره و بعداَ كه رابطشون با هم نزديكتر بشه دختر متوجه تر !!‌خواهد شد . جالب تر اينكه دختر هم همينو ميگفت ...

همه ی اينا بهونه ای بود واسه همين يه خط ... چرا ما سعي داريم خودمونو متفاوت با بقيه نشون بديم ؟ چه اصراريه كه ما با همه فرق داريم ؟ كی گفته ؟
تو هم مثل بقيه هستی ... مثل همين پسره ، يا دختره ، يا امثال اينا ... تو هم مثل منی .... اما نه ... مثل من نميتونی باشی ... چون ..... چون من با بقيه فرق دارم !!‌

شب خوش
:: بولك :: 

/ 54 نظر / 8 بازدید
نمایش نظرات قبلی
pegah-nirvana

سلام.لطفا ً حتما ً به وبلاگ من قبل از جمعه سر بزن.مرسی.

ساره

به خاطر اينکه همه با هم فرق دارن ديگه ! ميگی نه ، نيگا کن !

kashk3

سلام.....خوبی؟ عجب...!!به همين راحتی..؟!!نه؟؟!! خوش باشی..پيشه ما هم بيا...

sarayiiiiiiiiiiiiiii

سلام ای فال گوش من با شما فرق دارم چون من فالگوش نمی شم تازه من واکسنم رو هم زدم:)

سمن

آقا اينجور که معلومه روتونو برگردونده بودينا!نگاه های زير چشمی؛)طفلکیها احتمالا روشون نشده حرف بزنن!:))آدما فرق دارن با هم در ضمن!خيلی هم فرق دارن!

یوسف

سلام... اول اينکه استراق سمع کردن کار خوبی نيست... دوم اينکه لابد يکم حسوديت شده :))) سوم اينکه بعضی از اين هنرمندا سر بلند کردن مو و سيبيل و ريش و .... هم منظورشون اينه که آره ما با بقيه فرق می کنيم و .... به نظرم آدمايی که فکرشون فرق کنه عملشون هم متفاوت خواهد شد.... راستی اين ريشه در اين داره که آدما از ابتکار و نوآوری خوششون مياد و اينجوری ميخوان يه نوآوری نمايش بدن از خودشون اونم از بدترین نوعش.... اينم يه سخنرانی... ديده بان برج مينو

mokh less

اگه فکر کنيم که با ديگران فرق داريم ... که درست فکر کرده ايم .. امــــــــــــــــــا اگر فکر کنيم يا تظاهر کنيم که با خودمون ( خود واقعی مون ) فرق داريم که تبديل شديم به کلاه بردار ...

salam be maa ham sar bezanin

nima

ما همه منحصر به فرديم...اما اين ماجرا که تعريف کردی تهش بود